32 73 91 796
biuro@erbud.com.pl

Zakończenie budowy parkingu wielopoziomowego w Rybniku przy ul. Hallera

Miło nam poinformować, że budowa parkingu wielopoziomowego w Rybniku przy ul. Hallera została zakończona. Inwestycja powstała na zlecenie Miasta Rybnik (Rybnickich Służb Komunalnych), a umowa na nią została podpisana 6 września 2017 roku. Tym samym od podpisu do oficjalnego oddania do użytku minęło dokładnie 547 dni!

W ciągu niespełna 18 miesięcy oddaliśmy do użytku obiekt zaprojektowany na 460 miejsc postojowych. Zostały one rozmieszczone na 5 poziomach (w tym na dachu). Poszczególne piętra zostały ze sobą połączone za pomocą ramp ślimakowych. Inwestycja wyposażona jest w ładowarki dla samochodów elektrycznych, stojaki na rowery, windy oraz toalety. Z parkingu bez przeszkód mogą korzystać także osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Projekt i jego budowa zamknęły się w kwocie 19 400 000 zł.

Pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania parkingu będą bezpłatne. Związane jest to z testami systemu służącego do pobierania opłat. Nominalna stawka za godzinę postoju została ustalona przez Urząd Miasta na 2,5 zł. aw soboty po godzinie 14:00 oraz w niedzielę będzie bezpłatne. Od 1 marca natomiast pojawi się możliwość zakupu abonamentów w cenie 90 zł. Dla mieszkańców ścisłego centrum Rybnika Urząd Miasta przygotował 50% zniżkę.