32 73 91 796
biuro@erbud.com.pl

Basen Ruda w Rybniku już otwarty

Basen Ruda w Rybniku został otwarty. Mimo nie najlepszej pogody do pływania, rybniczanie już korzystają z atrakcji kąpieliska. Jego remont kosztował ponad 38 mln zł. Jakie są Wasze wrażenia?

O godz. 9 została przecięta wstęga przed kąpieliskiem Ruda. Dokonał tego prezydent Rybnika Adam Fudali z małą Wiktorią, która z mamą przybyła na otwarcie. Po oficjalnych uroczystościach nic już nie stało na przeszkodzie, aby wejść na teren kąpieliska i skorzystać z wielu atrakcji.

Jako pierwsi jedną ze zjężdżalni zjechali oficjele, w tym m.in. prezesi firmy Erbud, zastępca prezydenta Rybnika Michał Śmigielski i poseł Grzegorz Janik. – Woda zimna, ale jest super – śmiali się. Tłumów na otwarciu nie było, a to ze względu na pogodę. Słońca jest jak na lekarstwo, ale i tak udało nam się spotkać pływających rybniczan.

– Pamiętam dawną Rudę i trzeba przyznać, że obecna robi wrażenie. Jest świetnie – powiedział nam Marek Chuchro, który jako jeden z pierwszych skorzystał z basenu do pływania. – Nie można do niczego się przyczepić, jednak będzie mi brakowało tego klimatu dawnej Rudy – śmiała się jego koleżanka Patrycja Wróbel. Z okazji Dnia Dziecka dzieci do lat 16 mają dziś wstęp bezpłatny. Pozostałe osoby, wg normalnego cennika: ulgowy 5 zł oraz normalny 10 zł. Po remoncie do dyspozycji rybniczan jest basen, sportowy, basen rekreacyjny z rwącą rzeką, zjeżdżalniami, wodotryskami. Jest także brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw. Koszt remontu wyniósł 38,1 mln zł. Godziny otwarcia: Od czerwca do sierpnia „Ruda” czynna będzie w godz. od 9 do 20, zaś w maju i wrześniu, przy sprzyjającej pogodzie, od 10 do 18.

Cennik: – dla uczestników programu „Duża Rodzina” czekają indywidualne bilety wstępu z 50% zniżką na obiekty rybnickiego MOSiR. – bezpłatnie wejdą na „Rudę” dzieci do lat 4 oraz opiekunowie grup zorganizowanych (na każde 15 osób jeden opiekun). – 5 złotych – koszt biletu ulgowego w sezonie od czerwca do sierpnia (dla dzieci w wieku 5-7 lat, dzieci i młodzieży uczącej się, studentów do 26 roku życia, rencistów, emerytów, inwalidów wojennych, osób niepełnosprawnych z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności). – 10 złotych – bilet pełnopłatny Po godz. 16.00 za bilet ulgowy zapłacimy 3 zł, za pełnopłatny – 6 zł. Ceny karnetów: – na 10 wejść: ulgowy – 40 zł, pełnopłatny – 80 zł – na 5 wejść: ulgowy – 20 zł, pełnopłatny – 40 zł (za karnet pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 10 zł) W maju i wrześniu bilet ulgowy kosztował będzie 3 zł, zaś bilet pełnopłatny – 5 zł.

dziennikzachodni