32 73 91 796
biuro@erbud.com.pl

Aktualności

Postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego.

Sąd Rejonowy w Gliwicach Wydział XII Gospodarczy dnia 25 marca 2019 roku, postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne dłużnika Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego ERBUD spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rybniku, numer KRS 0000074968, sygn. akt XII GRp 10/18 .

Zakończenie budowy parkingu wielopoziomowego w Rybniku przy ul. Hallera

Miło nam poinformować, że budowa parkingu wielopoziomowego w Rybniku przy ul. Hallera została zakończona. Inwestycja powstała na zlecenie Miasta Rybnik (Rybnickich Służb Komunalnych), a umowa na nią została podpisana 6 września 2017 roku. Tym samym od podpisu do oficjalnego oddania do użytku minęło dokładnie 547 dni!

W ciągu niespełna 18 miesięcy oddaliśmy do użytku obiekt zaprojektowany na 460 miejsc postojowych. Zostały one rozmieszczone na 5 poziomach (w tym na dachu). Poszczególne piętra zostały ze sobą połączone za pomocą ramp ślimakowych. Inwestycja wyposażona jest w ładowarki dla samochodów elektrycznych, stojaki na rowery, windy oraz toalety. Z parkingu bez przeszkód mogą korzystać także osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Projekt i jego budowa zamknęły się w kwocie 19 400 000 zł.

Pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania parkingu będą bezpłatne. Związane jest to z testami systemu służącego do pobierania opłat. Nominalna stawka za godzinę postoju została ustalona przez Urząd Miasta na 2,5 zł. aw soboty po godzinie 14:00 oraz w niedzielę będzie bezpłatne. Od 1 marca natomiast pojawi się możliwość zakupu abonamentów w cenie 90 zł. Dla mieszkańców ścisłego centrum Rybnika Urząd Miasta przygotował 50% zniżkę.

Postanowienie o przyspieszonym postępowaniu układowym.

Sąd Rejonowy w Gliwicach Wydział XII Gospodarczy dnia 28 września 2018 postanowił otworzyć przyspieszone postępowanie układowe Przedsiębiorstwa Remontowo Budowlanego ERBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rybniku wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000074968.

W załączeniu pełna treść postanowienia

Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Katowicach

31 sierpnia 2017 roku podpisaliśmy umowę z Miastem Katowice na Termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Paderewskiego 46 w Katowicach realizowanej w ramach zadania inwestycyjnego „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w mieście Katowice”.

Kolejna inwestycja dla Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach

Rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji dla Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach. Tym razem jest to kompleksowe dokończenie robót ziemnych oraz stanu surowego budynków wielorodzinnych nr 4 i 5.

Budowa parkingu wielopoziomowego w Rybniku przy ul. Hallera

W dniu 06.09.2017 r. podpisaliśmy umowę z Miastem Rybnik- Rybnickimi Służbami Komunalnymi na „Budowę parkingu wielopoziomowego przy ul. Hallera w Rybniku”. Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Wygrany przetarg w Żorach

W dniu 14.08.2017 r. podpisaliśmy umowę na wykonanie robót ziemnych oraz stanu surowego budynku wielorodzinnego nr 6 zlokalizowanego w Żorach przy Alei Zjednoczonej Europy z Zamawiającym- Zakładami Techniki Komunalnej Sp. z o.o.

Kolejna inwestycja w Katowicach

09.08.2017 r. została podpisana umowa z Miastem Katowice w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa trzech basenów w dzielnicach” – III Część-lokalizacja III- Katowice Ligota- Zadole, ul. Wczasowa.

Rozbudowa Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gierałtowicach

05.07.2017 r. zawarliśmy umowę z Gminą Gierałtowice na Rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Planowany termin zakończenia prac: 31.05.2018 r.

Kędzierzyńsko-Kozielskie Centrum Aktywności

Aktualnie trwają prace budowlane związane z realizacją inwestycji w Kędzierzynie- Koźlu. Zapraszamy do galerii oraz do obejrzenia filmów przedstawiających postęp prac. „